GEYVE HABER İnternet Gazetesi - Geyve Haber, Medya, Gazete,i - Güncel - Politika - Siyaset - Spor - Ekonomi - Yaşam - Eğitim - Kültür - Sağlık - Forum - Blog
Güncel
Politika
Ekonomi
Eğitim
Kültür
Yaşam
Sağlık
Teknoloji
Spor
Sakarya
Türkiye
Dünya
Duyuru
Foto Galeri

 Mehmet Kır İle Röportaj: 
A
A
A
A
A
A
A
Mehmet Kır İle Röportaj:

Mehmet Kır İle Röportaj:

Başkanım Öncelikle Hayırlı Olsun. GeyveHaber olarak Geyve ilçemize hizmet için çıkan adaylarımızı  kamuoyuna bilgilendirme, projelerini kamuoyuna aktarmayı yerel basın olarak görev adlediyoruz. İlk olarak sizlerle başlıyoruz. Geyve’ ye hizmet için çıkan adaylarımızın projeleri ile Geyve’ de   konuşulması bizleri  ziyadesiyle mutlu edecektir.

GeyveHaber :  Öncelikle hayırlı Olsun. İlk  sorum şu Kamuoyundan Merakla beklenen   Mehmet Kır’ ın Hangi Partiden aday olacağı belli mi  ?
Mehmet Kır: Söze başlamadan bu tarihi Alifuatpaşa 2.Beyazıt köprüsünde bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. GeyveAlifuatpaşa halkımızın Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum.
Sorunuz ile alakalı olarak bir kere Siyasi Partiler bizim için bir vasıta. Bunun için önemli olan particilik değil hizmettir. Hizmet içinde partiler bir vasıtadır, bir araçtır. Bunun için parti meselesini ikinci mesele olduğu kanatindeğim. Birinci mesele Geyve-Alifuatpaşa ya hizmet edebilmektir. Ben inanıyorum ki Geyve-alifuatpaşa ilçesi yeniden  önümüzdeki 2014 yılı mart için bir tarih yazacaktır. Şuanda parti noktasın da bir tercihim yoktur, Geyve- alifuatpaşa hemşerimizle, köylerde oturan kardeşlerimle devamlı istişare halindeyim ve  tahmin ediyorum kurban bayramından sonra bu iştişaraler sonrasında parti noktasında tercihimiz belli olacaktır. Bu konuda da bir kurban bayramından sonra anket yapmak düşünüyorum. Zaten Şunu   söylemek istiyorum, biz ne zaman aday olduysak, hangi partiden aday olduysak hemşerilerimiz bizi hep seçti. Belediye başkanın siyasi bir rozeti olmaz , belediye başkanı rozeti olur, bu konuda tercihimiz önümüzdeki kasım ayında milletimiz tercihine uyacağız.


GeyveHaber : Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde Geyve’ de bir talihsiz olay yaşanmıştı, bundan kaynaklanan bir meseleden dolayı bir kırgınlıklar mı söz konusu ?
Mehmet Kır: Hayır hayır kesinlikle böyle bir şey yok, bakın bu yanlış anlaşılan bir konu, Sayın başbakanımız Geyve ‘ de bulunduğu panayarın üçüncü günüydü, o gün saatte mensubu olduğum  anavatan partisi adapazarında merkez ilçe kongresindeydim, kesinlikle Geyve de değildim, ben Geyve den ayrılmamdan sonra benim iradem dışında gelişen hadise, bu talihsiz hadiseden  hemen sonra haftasında ben ve meclis üyelerimle beraber  İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel kaleminden randevu aldım, kendisinden özür diledim, ve hemen akabinde O da Geyve yi ziyaret etti, Geyve nin trafik  sinyalizasyon sistemi Sayın Recep Tayyip Erdoğanın bize hediyesidir, kendisi ziyaret etti, açışılını yaptı, yıl 1994, yani bir öyle bir problem yoktur,  Sayın başkanımızla önce bir yanlış anlama sonra onu telafi etmemiz, sonra hapishane çıkışında berbaber olduk, daha sonra kahramanmaş ‘ ta yaptığı prgramda  yine beraber olduk, bu saate kadar bir ne yazık ki şanzlık mı diyelim , bir kader mi diyelim beraber aynı siyaset çatısı altında olamadık.

GeyveHaber : Şimdi Kamuoyunda konuşulan Eski belediye başkanlarımızdan Atilla Zeytinoğlu ile beraber aynı çatı altında bir partiden aday olacağınız şeklinde bir kamuoyu var, bununla ilgi ne söylemek istersiniz  ?
Mehmet Kır: Hayır şimdi biz Atilla beyle geçmişte bir siyasi mücadelesi verdik, geçmişte o CHP adayıydı, biz MHP adayıydım, ama Atilla bey veya kimseyle bir kavgamız yok, en son 2-3 ay önce Esnaf odasında İsmail bulur makamında beraber çay içtik, Geyve-Alifuatpaşa meseleleriyle görüştük, ben şunu merak ediyorum Atilla beyle veya bir başkasıyla  oturmamdan bir mana çıkarılmasını doğru buluyorum, çünkü ikimiz aynı toprağın insanlarıyız, kimse bundan rahatsız olmasın.


GeyveHaber : Mahkeme kararıyla ilgili olarak, tabi bunu açıkladınız, Kamuoyunda şu konuşuluyor, bu mahkeme kararının  adaylık başvurusuna engel olacağı bu konuda ne söylemek istersiniz  ?
Mehmet Kır: Aday olmam konusunda kesinlikle hiçbir yasal engelim yoktur.


GeyveHaber : Peki Yeni büyükşehir yasasıyla Geyve nin yapısı değişti, artık alifuatpaşa var, köyler var bu sizi nasıl etkiler ?
Mehmet Kır : Çok iyi etkileyecek. Alifuatpaşada, Geyve de belediye başkanı olmadan 3-4 yıl Alifuatpaşa da kaldım, bura da komşularım, çok yakın arkadaşlarım var, Ve Allah nasip kısmet ederse inş. yapılacak olan 2014 mart sonunda  yerel  seçimlerde GeyveAlifuatpaşa belediye başkanı seçilirsem, Cuma günü göreve başlıyacaz  ve ilk belediye meclis toplantısında  ilk alacağım karar GeyveAlifuatpaşa ilçesi olması noktasında olacaktır.


GeyveHaber : Yani Geyve İlçemizin İsminin değiştirilmesinde noktasında  bir çalışmanız mı olacak  ?
Mehmet Kır:  Geyve,  Alifuatpaşa  birbiriyle  hem fikri manada hem zihni manada hemde fiziki manada büyük zaten birleşmiş durumda, kucaklaşma olacaktır, büyük buluşma gerçekleştir.


GeyveHaber : Şimdi kendinizin oy tahmininiz var mı, neyi hedefliyorsunuz ?
Mehmet Kır : Mehmet Kır’ ın aday olduğu  Yıl 1989 karşımızda DYP partisinden Sadık Bağcaz vardı 20 yıllık belediye başkanı, sonra 1992 o dönem sonra SHP nin adayı Ali Rıza Kaya, sonra 1996 yılında Atilla Zeytinoğlu, 1999 kendim girememe rağmen  eşim çok az oyla bazı oyunlarla kaybetti, yıl 2004 açık ara seçimi kazandık, hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum,  Allah Mahçub etmez inşaAllah, biz ne zaman aday olduğumuz vakit hemşehrilerimiz bize sahip çıkıyor, Bu  çok ara önde bitiririz diyorum, % 51 olsun bizim olsun diyorum.


GeyveHaber : Her başkan adayının aday olduğu İl, İlçe başkan adaylarının il, ilçelerine büyük  projeleri vardır, sizin Geyve için büyük projeleriniz nelerdir ?

Mehmet Kır: Şimdi o konuda çalışmalarımız devam ediyor,  teknik ilmi kademik manada devam ediyor, mesala cumhuriyet meydanın tekrar düzenlenmesi, Adnan Menderes Kapalı Pazar yerinin ilk hizmet döneminde yapılan yerdir tekrar düzenlemesi, altının kapalı otopark yapılması, üstünün modern Pazar yeri yapılması, Geyve’ ye bir  fakültenin getirilmesi, Geyve ye bir hatta ikinci bir fakültenin getirilmesi gereklidir. GeyveAlifuatpaşa ilçemize yeni bir otogar çalışmamız olacaktır. Ayrıca ilçemizde halkımızın ailecek oturabileceği yerler çok kısıtlıdır. Benim GeyveAlifuatpaşa ilçeme çılgın projem Parla tepesine sosyal bir tesis kurmak, tesisi içersinde spor alanları, yürüyüş kortları oluşturmak olacaktır. Bu tesisimizde cemiyetler ve toplu organizasyonlar yapılabilecektir. Bu tesisimizde yüksek bir kule inşa ederek Parlakule ismini vereceğiz. Parlatepe tesisimiz gördüğünüz gibi, Sakarya nehrine, köprüsüne, hızlı tren görüntüsüne, GeyveAlifuatpaşa’ ya hakim bir yer konumundadır.


GeyveHaber : Kent Gençlik Konseyi ile ilgili projenizden bahsediyorsunuz. Nedir bize anlatırmasınız ?
Mehmet Kır: Gençlik geçmişini unutmadan ve ortak kutsal değerlerimizden taviz vermeden geleceğe yön çizilmelidir. Dünya görüşü ne olursa olsun birlik ve beraberlikten asla taviz verilmemelidir. Kendisine güvenmeli ve birbirinin fikirlerine saygı duyulmalı, yeni projeler üretmelidir. Geleceğin aydınları olmak gençler kendini ve kültürünü yenileyebilmeli, başkalarından önce kendi kendine mühür olan , toplumsal meselelere duyarsız kalmayan bunların çözüm üretmek için kafa yormalıdır. Gençlik içinde yaşadığımız toplumu, şuuru, pusulası ve kılavuzu , motor gücü, beyni olmalıdır.Bunları yaparkende tarihimize kültürümüze , dinimize , dilimize , bayrağımıza ve en önemlisi de ülkemizin onuruna sahip çılmalıdır. Nasıl ki meyve çürüdüğü için kurt kemirmez, kurt kemirdiği için çürürse, ideali olmayan günlük yaşayan, kendi ile çelişen ideal bir ruh taşıyamayan bir genç Ulu önder Atatürk’ ün dediği  gibi ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşıyamaz. Gençler davası uğruna bir eline ayı diğer eline güneşi koysanız vazgeçmem diyebilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) kadar inançlı ve azimli, ya İstanbul beni alacak , yada ben İstanbul’ u diyen İstanbul’ u fethederken kendine görevde tutacak hocalarını örnek alan Fatih Sultan Mehmet han kadar kararlı ve cesur , Mehmet Akif Ersoy kadar hassas ve duyarlı , yani asımın nesli olmalıdır.


Son Olarak Geyve Kamuoyuna Ne söylemek İstersiniz ?
Gençlerin dinazmizmi siyasetimize yön verecek. Hayatın tüm zorluklarıyla erken yaşlarda karşılaşmış içinizden biri olarak en zor zamanlarda dahi umudumuzu hiç kaybetmedik. Kapıların yüzümüze kapandığı dönemlerde elbete hayırlı bir kapının bizi beklediğine olan inancımızı koruduk. Asla yılmadık, heyacanımızıkaybetmedik, çektiğimiz sıkıntıların bizi zafere bir adım daha yaklaştırdığını aklımızdan ve gönlümüzden hiçbir zaman çıkarmadık. Biz heryaşta genciz, hayallerimiz, ilkelerimiz var, üzülmeyeceğiz, yorulmayacağız, mücadeleden hizmetten kaçmayacağız ve başaracağız. Hep İnandık yol arkadaşlarım genç kardeşlerim dün nasıl , bu yolun uzun ve meşakketli bir yol olduğuna bilmemize rağren ümitsizliğe kapılmadıysak bugünde sizlerin heyacanını ve dinamizinizi güvenerek daha aydınlık yarınları inşa etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz. Sizlerin desteği ile GeyveAlifuatpaşamız’ a hizmete devam edeceğiz. Bu kutlu yolu sizlerle beraber yürümeğe talibiz. Sizleri taleblerin her zaman göz önünde bulunduracağız. Sizlerin sorunarını kendimize dert edindik. Sizden iş aş ekmekten haktan hukuktan üretiminden kalkınmadan  adaletten yana olmaya devam edeceğiz. Gayret bizden destek sizden.
Çözüme odaklı hizmete odaklı çalışma tarzımızdan asla taviz vermedik. Çözümün bir parçası değilsen sorunun bir parçasısındır prensibinden hareketle her zaman sorundan yana değil çözümden yana olduk.
Kadınlarımız hem ekonomik hemde sosyal yaşam içinde daha aktif  ve güçlü bir rol oynamaları adına yürütülen çalışmalarının yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Kadınların hanım kardeşlerimizin gücüne ihtiyacımız  var.
Verdiğimiz sözleri hep sadık kaldık. İlkelerimizden inançlarımızdan hiç taviz vermedik. Doğru bildiğimiz hak olanı yerine dile getirdik. Umudumuzu  ümidimizi hiç kaybettik, heyecanımızı yitirmedik. GeyveAlifuatpaşa varız dedik. GeyveAlifuatpaşa için biz hazırız.

GeyveHaber olarak teşekkür ediyoruz.

GeyveHaber


23 Temmuz 2013 - 03:16:00 - 1315 günlük
Ekleyen:
Mutlu ERTUĞ

Okuyan: [14033] Yorumlayan: [7] Kategori: [Politika] [Yazdır]

Yorum yap


Yorumlar:  

Yazan: geyveli geyveli@hotmail.de - IP kayıtlı

22.08.2013 - 23:39:00

657 sayılı Kanunun 48/A-5 maddesinde şu hüküm yer almaktadır: "Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak." Burada yer alan hüküm gereğince; 1- Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla hapis cezasına çarptırılanlar 2- Affa uğramış olsalar dahi maddede sayılan suçlardan bir gün olsa dahi hüküm girenler, "memur olmayacaktır" anlamı çıkmaktadır. Belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılma MADDE 53. - (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak; a) Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tâbi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten, b) Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasî hakları kullanmaktan, c) Velayet hakkından; vesayet veya kayyımlığa ait bir hizmette bulunmaktan, d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasî parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan, e) Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tâbi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten, Yoksun bırakılır. (2) Kişi, işlemiş bulunduğu suç dolayısıyla mahkûm olduğu hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar bu hakları kullanamaz. (3) Mahkûm olduğu hapis cezası ertelenen veya koşullu salıverilen hükümlünün kendi altsoyu üzerindeki velayet, vesayet ve kayyımlık yetkileri açısından yukarıdaki fıkralar hükümleri uygulanmaz. Mahkûm olduğu hapis cezası ertelenen hükümlü hakkında birinci fıkranın (e) bendinde söz konusu edilen hak yoksunluğunun uygulanmamasına karar verilebilir. (4) Kısa süreli hapis cezası ertelenmiş veya fiili işlediği sırada onsekiz yaşını doldurmamış olan kişiler hakkında birinci fıkra hükmü uygulanmaz. (5) Birinci fıkrada sayılan hak ve yetkilerden birinin kötüye kullanılması suretiyle işlenen suçlar dolayısıyla hapis cezasına mahkûmiyet hâlinde, ayrıca, cezanın infazından sonra işlemek üzere, hükmolunan cezanın yarısından bir katına kadar bu hak ve yetkinin kullanılmasının yasaklanmasına karar verilir. Bu hak ve yetkilerden birinin kötüye kullanılması suretiyle işlenen suçlar dolayısıyla sadece adlî para cezasına mahkûmiyet hâlinde, hükümde belirtilen gün sayısının yarısından bir katına kadar bu hak ve yetkinin kullanılmasının yasaklanmasına karar verilir. Hükmün kesinleşmesiyle icraya konan yasaklama ile ilgili süre, adlî para cezasının tamamen infazından itibaren işlemeye başlar. (6) Belli bir meslek veya sanatın ya da trafik düzeninin gerektirdiği dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırılık dolayısıyla işlenen taksirli suçtan mahkûmiyet hâlinde, üç aydan az ve üç yıldan fazla olmamak üzere, bu meslek veya sanatın icrasının yasaklanmasına ya da sürücü belgesinin geri alınmasına karar verilebilir. Yasaklama ve geri alma hükmün kesinleşmesiyle yürürlüğe girer ve süre, cezanın tümüyle infazından itibaren işlemeye başlar.

Yazan: m m - IP kayıtlı

25.07.2013 - 04:17:00

yazılar okunmuyor sayın editör

Yazan: Ahmet Bey geyveahmet54@gmail.com - IP kayıtlı

25.07.2013 - 03:11:00

GEYVELI adli sahisa! Arkadasim senin kim oldugunu cok iyi biliyoruz. Senin kimleri dolandirdigini yazmak lazim aslinda. Sen once rumuz altinda isim yazacagina adini yaz sen yayinlamazsan ben yazacam adini.Sen once biraz delikanli olda millete borcunu ode. Daha da sabrimi tasirma Mehmet KIR cezaevindeyken bile sana yardim etmisti. Nankorlugun alemi yok.

Yazan: Geyveli ÅŸahıs Turkuaz54@hotmail.coö - IP kayıtlı

24.07.2013 - 20:41:00

Geyveli takma adıyla yazan şahıs...cok güzel deşifre etmişin kendini bence senlede bi röportaj yapmak lazım dolandırdıkların ve yalanların üzerine senın kım oldugunu cok ıyı bılıyorum bir daha ki sefer bende senın adını soyadını dolandırdığın kişileri, palavralarını bılmem anlatabıldım mi

Yazan: geyveli  - IP kayıtlı

24.07.2013 - 12:50:00

Başkan 15 yıl geyve belediye başkanlığı yaptın,her adaylık döneminde projeler sil baştan,her defasında aynı.Ne oldu geçen dönem rüzgar enerjisinden elektrik üretiyordunuz?Geyvenin elektrik ihtiyacını karşılayacak hatta satacak kadar...İnsan biraz kendini günceller,bu kadar olduğu yerde saymak olmaz,zaten o yüzden geyve yerinde sayıyor.Birde her dönem adaylığını açıklarken,son defa diyorsun? Hangi son defa,bu koltuktan vazgeçemedin gitti,gençlerin önünü açacaz diyorsun,her dönem kullanıp attığın gençler ne olacak?İnsan kullanıp atmakta profestonelsiniz.Artık dünya değişiyor,siyasi algı da değişiyor,herkes herşeyin farkında,olmayacak başkan,göreceksin mart ayında.Sonra maraşa mı gidersin geyve de mi kalırsın o bilinmez ama olmayacak...eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı...

Yazan: turuncu Geyveli turuncuturanjciuff@hotmale.com - IP kayıtlı

24.07.2013 - 10:06:00

tamam herşey güzel iyi laf yapıyor ağzınız ama şunu söylemek isterim; 1-hangi olaydan dolayı bu suçları işledin de mahkumiyet kararı aldın? 2-Geyve Belediyesine ait 20 trilyon borcu nasıl yaptın? yadan hangi projeyi yaparken 20 trilyon harcadın? 3-bahsetmiş olduğun çılgın projeleri hangi kaynakla yapmayı hedefliyorsun?maliyetini nasıl karşılayacaksın? 4-kendi döneminde mevcut yeşil alanları kimlere peşkeş çekmiştin?vatandaşın oturacağı yeşil alanlar kimlerin elindeydi? 5-kendi döneminde döşediğin ve hergün patlayan su hattını yeniden yapacakmısın? 6-kendi döneminde yapmadığın kanalizasyonu yapmayı planlıyormusun ? 7-Geyvenin öncelikli sorunlarından şehirleşme ve şehir planlamayı ne yapmayı düşünüyorsun? 8-İlçenin tanıtım ve kültürel faaliyetleri için ne düşünüyorsun peki ? EL CEVAP...? not:abuk subuk hakaret vs cevap yazmayın gale bile almam sorulara cevap verin kafidir? anlayanaa....

Yazan: doÄŸrucu davut doÄŸ_davut@hotmail.com - IP kayıtlı

23.07.2013 - 09:52:00

2004-2009 arası Başkanlık döneminizde de Geyvemiz''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''in adı Gazi Geyve olduydu yanılmıyosam.saygılarımla

Sayfa: 1
 
Politika
• AK Parti’de ByLock’çu çık
• Demokrasi, refah, birlik,
• Sakarya’dan Türkiye birin
• AK Parti İlçe Danışma Mec
• SAADET PARTİLİLER İFTARD
• KILIÇ MERAK EDİLENLERİ YA
• Milletvekili Şaban Dişli’
• CHP yarışında Geyveli Sor
• Geyveli Ceyhun Genel Başk
• Pınar, 3. Kez Güven Tazel

▼  reklam  ▼
TARAKLI AJANS
HABERİMİZİN GERÇEK HABERİ

Son Haberler
• Geyve Anadolu Lisesinde Y
• Satranç Kulübünden Ziyare
• Engelsiz Sinema Günleri
• Bana Hayatı Anlatsana Bab
• Öğrencilerden Vefa
• CİCİLER İÇMELERİ
• 15 TEMMUZ'DA ÇANAKKALE RU
• TÜMSİAD’dan Belediyeyi Zi
• TÜMSİAD’dan Kaymakamlığı
• Cumhuriyet Savcısı Nihal

▼  reklam  ▼
TARAKLI AJANS
HABERİMİZİN GERÇEK HABERİ

En Çok Okunan Haberler
• Tencere Yuvarlanmış, Kapa
• Orhan Karaman ve Ekrem Uz
• Büyüklerden Karate Kursun
• Bağcaz’ların gururu
• Baykal:"Geyve Belediye Ba
• Geyve METEM sergi açtı
• Alişan'dan Geyve Şoförler
• Dost ziyareti
• Örnek müdür
• Geyve Türk Halk Müziği Ko

» Bu Sayfayı Paylaş
Arkadaşına Öner
Google 'da Paylaş
Facebook 'da Paylaş
MySpace 'de Paylaş
Twitter 'da Paylaş
Digg 'de Paylaş
DEL.ICO.US 'da Paylaş
 

2006 - 2014 © Geyve Haber
Web sitemizdeki içeriğin tamamının ya da bir kısmının izinsiz kullanımı yasaktır. Hak ihlali sonucu yasal mercilere başvurulacaktır
En iyi görüntü için 1280 X 1024 ekran çözünürlüğü ve IE8  tavsiye ediyoruz..