GEYVE HABER İnternet Gazetesi - Geyve Haber, Medya, Gazete - Güncel - Politika - Siyaset - Spor - Ekonomi - Yaşam - Eğitim - Kültür - Sağlık - Forum - Blog
geyve_hassu.swf
Güncel
Politika
Ekonomi
Eğitim
Kültür
Yaşam
Sağlık
Teknoloji
Spor
Sakarya
Türkiye
Dünya
Duyuru
Foto Galeri
 foto-galeri

 YEDİ GÜZEL ADAM ŞİİR DİNLETİSİ

  1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15  
   16    17    18    19  
1 / 19

 
A
A
A
A
A
A
A
YEDİ GÜZEL ADAM ŞİİR DİNLETİSİ

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "Yedi Güzel Adam" temalı yedinci şiir dinletisini düzenledi.

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ´YEDİ GÜZEL ADAM ´ temalı yedinci şiir dinletisini düzenledi .Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Doğan başta olmak üzere birçok öğretmen, öğrenci ve velinin katıldığı program katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Dinletide Maraş´ ta yolları kesişen ve Türk şiirine kattıkları güzellikler sebebiyle Yedi Güzel Adam olarak bilinen; Sezai Karakoç, Rasim Özdenören, Alaaddin Özdenören,Mehmet Akif İnan,Cahit Zarifoğlu,Nuri Pakdil ve Erdem Beyazıt´ tan şiirler okundu. Ayrıca bu şairlerin hayatlarına dair tiyatro kesitleri de programda yer aldı. Öğretmen ve öğrenci ortaklığında hazırlanan programda okul müdürü Ahmet Erol da Erdem Beyazit´ in ´Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair´ şiirini okudu. Peki bu şairler neden ´Yedi Güzel Adam´ olarak anılmıştır? İşin aslı şöyledir: Bu adamlar kalbe yürümeyi,erdemi, nezaketi, müslüman onurunu,sevgi devrimini, şahsiyeti,hassasiyeti, okumayı, yazmayı, imanla beslenmeyi ve koşmayı, sağa sola bakmadan koşmayı öğrettikleri için güzeldirler, yani adamı şahsiyet güzelleştirir.

Programın sonunda İlçe kaymakamı İlyas Memiş emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek yakın dönemimizde iz bırakmış şairlerin programla gündemimize alınmasının önemine vurgu yaptı.


» Bu Sayfayı Paylaş
Arkadaşına Öner
Google 'da Paylaş
Facebook 'da Paylaş
MySpace 'de Paylaş
Twitter 'da Paylaş
Digg 'de Paylaş
DEL.ICO.US 'da Paylaş


18  Ocak  2019 - - 32 günlük
Ekleyen:
Emir DOLUNAY

Okuyan: [19062] Yorumlayan: [1] Kategori: [Eğitim] [Yazdır]

Yorum yap


Yorumlar:  

Yazan: ALAETTİNBALCI  - IP kayıtlı

18.1.2019 - 22:48:13

Yedi Güzel Adam''a yakışan bir gece oldu kanaatindeyim. Bizlere böyle muhteşem bir gece yaşatan öğrencilerimizle gurur duyuyorum.Gecemizi onurlandıran herkese teşekkürler.

Sayfa: 1
 

2006 - 2019 © GEYVE HABER
Web sitemizdeki içeriğin tamamının ya da bir kısmının izinsiz kullanımı yasaktır. Hak ihlali sonucu yasal mercilere başvurulacaktır
En iyi görüntü için 1280 X 1024 ekran çözünürlüğü ve IE8  tavsiye ediyoruz..