Necip Fazıl Farklı Bir İlkokul

Geyve’nin Alifuatpaşa Mahallesindeki Necip Fazıl Kısakürek İlkokulunda öğrencilerin nezih bir ortamda ders yapması ve tarihle kültürün iç içe yaşaması için, öğretmenler kolları sıvadı.
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN


NEZİH BİR ORTAM

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulunu ziyaret etti. Okul müdürü Mesut Türedi, yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi: Velilerimiz ve okulumuzda görev yapan öğretmenler Jülide Nur Balkır Dönmez, Merve Akbaş, Nurşen Dönderalp, Selahattin Barış ve Kadir Kocaman ile el ele vererek bahçede ve okulun içinde öğrenciye huzur verecek nezih bir ortam oluşturduk. Rüzgarın yıktığı ağacı değerlendirerek; sınıflara kitap okuma köşesi, veli oturma bankı yaptık.


TARİHİNİ BİLMEYEN, GELECEĞİNE YÖN VEREMEZ

Öğrencilerin tanıyıp sevmeleri için; Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Nasrettin Hoca, Necip Fazıl Kısakürek, Ömer Halis Demir gibi Türk büyüklerinin resmini duvarlara, sınıf kapılarına çizdik. Çünkü tarihini bilmeyen gençler, geleceğe yön veremez.

Yine velilerimizin desteğiyle 550 metrekarelik çim futbol sahası yaptık.

Öğretmenlerimizin ders bitiminde ve tatil günlerinde gayret edip, bu çalışmaları yapmalarındaki  amacımız; öğrencilerimize okulu, okumayı ve tarihimizi sevdirmektir.


MİLLİ EĞİTİMDEN TEŞEKKÜR

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Şef Ali Baran Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu´nu ziyareti sırasında; okul müdürü ve öğretmenlerin bireysel çalışmaları ile yapılan sınıf içerisindeki okuma köşelerini ve futbol sahasını çok beğendi. 

Milli Eğitim Müdürü Doğan, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti ve bu güzel çalışmaların diğer okullarda da yaygınlaşması temennisinde bulundu.

Mehmet AYDOĞAN

Geyve Haber

#