Sakarya’da milletvekili sıralaması: 4-1-1-1

Sakarya'da sandıkların tamamı açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 4 vekil çıkarırken MHP, CHP ve İP birer vekil çıkardı.

Sakarya sabah saatlerinden itibaren yeni dönemde ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanı ve meclisi oluşturacak isimler için sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre Sakarya’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a %70’lik destek gelirken Milletvekillerinde ise dağılım şu şekilde oluştu.

MHP İKİNCİ PARTİ OLDU

1 Kasım 2015 seçimlerine AK Parti Sakarya’da bir milletvekili kaybetti. 359 bin oy alan AK Parti; Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek vekil olarak seçildi. Milletvekilliği seçimlerinde Sakarya’da ikinci olan parti MHP. M.Levend Bülbül’ü meclise göndermeyi başaran MHP 85 bin oy alarak yüzde 13.53 oy oranını yakaladı.

İYİ PARTİ 1 VEKİL ÇIKARDI

Cumhuriyet Halk Partisi bir vekil çıkardı. CHP seçmeni Cumhurbaşkanlığı’nda Muharrem İnce’ye 118 bin oy verirken vekillikte 84 Bin oy yüzde 13.39 oranında kaldı. CHP Sakarya’da üçüncü parti oldu. İttifak oyları nedeniyle Meral Akşener’in partisi İYİ Parti Sakarya’dan bir milletvekili çıkarmayı başardı. Torpilli aday olarak anılan Ümit Dikbayır yeni dönemde Meclis’te Sakarya’nın vekili olacak. Dikbayır 59 Bin oy alarak vekil seçildi.

Sakarya’da kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti; 4, MHP; 1, CHP; 1, İP; 1 vekil çıkardı.

Geyve Haber

#
Ali ARICI Ali ARICI editor

Diğer Politika Haberleri