Ali Efe Çini Camii Yardımlarınız Bekliyor

Geyve Yörükler Mahallesinde inşaat çalışmaları devam eden Ali Efe Çini Camiinin tamamlanabilmesi için hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor.

Geyve Müftüsü Rahmi Yiğit, Yörükler Mahallesinde yapımı devam eden ve kaba inşaatı tamamlanan Ali Efe Çini camiinde incelemelerde bulundu. Müftü Yiğit çalışmalar ve ihtiyaçlar konusunda Dernek Başkanı Osman Aysu ve Başkan yardımcısı Adnan Eşsiz’den bilgi aldı.


Geçtiğimiz yıl Geyveli hayırsever iş adamı Çini Ailesi tarafından arazisi bağışlanan Ali Efe Çini Camisinin kaba inşaatı tamamlandı. Geyveli mimar Mehmet Coşkun tarafından tasarlanan cami bölgenin en modern ve sosyal camii olma özelliğini taşıyacak. Hanımlar için ayrı girişi olacak camide aynı zamanda sübyan mektebi ve mini servis alanı olacak. Cuma okumaları ve haftalık okumalar için camide yer düşünülmüş olup evde okuma yapma ihtiyaçlarına da cevap vermiş olacak.


Hayırseverlerin desteği ile kaba inşaatı tamamlanan cami inşaatının ince işçiliği için de hayırseverlerin desteği bekleniyor. Hayırseverlerin desteği ile yapılacak olan cami inşaatına yardım yapmak isteyenler


BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Banka: Ziraat Bankası

Şube kodu: Geyve (165)

Hesap Adı / Sahibi: Yörükler Mah. Ali Efendi Cami Yap.ve Yaşatma Derneği

Hesap No: 77603276-5001

Geyve Haber

#
Ali ARICI Ali ARICI editor

Diğer Gündem Haberleri