Başkan Kaya'dan SUBU Rekötörü Sarıbıyık'a Ziyaret

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Akparti ilçe başkanı Abdullah Özdemir ile beraber Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı makamında ziyaret ettiler.

Ak Parti Geyve heyetinin Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ziyaretinde rektör Prof. Dr. Sarıbıyık’a görevinde hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.Görüşmede yerel yönetimlerle üniversite işbirliğinin devamlılığı ve gelişmesi gerektiği vurgulanırken üniversitenin yapılandırılma süreci de değerlendirildi.


Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,“Yıllardan beri ilçemizin eksiklerini tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçede alt ve üst yapıda büyük yatırımlar yaptık. Bundan sonra da çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek.Halkımıza ilçemizi her anlamda kalkındırmanın sözünü verdik. Doğalgaz, alt yapı, hastane, KYK, Seyir Terası, Yöresel ürünler Üretim merkezi, Yeni Gıda OSB, yanında vaatlerimiz arasında bir de fakülte sözümüz vardı. Uzun zamandır ilçemize bir Ziraat Fakültesi kazandırma yönünde çalışıyorduk.Geyve Alifuatpaşa Tarım Bilimleri Fakültesi TBMM tarafından onaylandı.Bölgemiz açısından Tarım Bilimleri Fakültesi önemli bir fakültedir. İnşallah sizin de desteğinizle Tarım Bilimleri Fakültemizi kısa zamanda kurulup ilçemizde hizmet verecektir.” dedi


Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise; “Hayırlısıyla görevimize başladık. Sakarya ilimiz ve ilçelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerle birlikte Sakarya’ya katkı sağlayacak, değer katacak işbirlikleri içinde bulunacağız. Ziyaretinizden ve üniversitemize gösterdiğiniz ilgi alakanızdan dolayı teşekkür ederim diye konuştu.

Geyve Haber

#
Ali ARICI Ali ARICI editor

Diğer Gündem Haberleri