Kaya, Geyve Belediyesi Başkan Aday Adayı

MHP Geyve ilçe başkanı Şerafettin Kaya; başkanlıktan istifa ederek Geyve Belediyesi MHP Başkan Aday Adayı dilekçesini Geyve MHP ilçe Başkanı Murat Çakmak’a verdi.

 Kaya bir basın açıklaması yaptı.

Değerli dava arkadaşlarım,

Değerli Yönetim Kurulu, kadın kolları başkanım, misafirler, basınımızın güzide temsilcileri, değerli misafirlerimiz ve sevgili Geyveli hemşerilerim...

Malumunuz olduğu üzere MHP Geyve İlçe Başkanı iken 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde aday adaylığı başvurusu için istifa etmiştim. Bugün ise mensubu olmaktan onur duyduğum MHP. nin Geyve İlçe Teşkilatı Belediye Başkanı adına aday adaylığımı açıklıyorum. Asrın Bilge Kağan'ı, Bilge Liderim sayın Devlet BAHÇELİ Bey ve Genel Merkez'imizin tensip ve takdirleri ile adaylığım kabul edildiği takdirde 24 Haziran seçimlerindeki vekil adaylığımda göstermiş olduğum gayret ve performansımın kat kat fazlasıyla çalınmadık kapı, sıkılmadık el ve girilmedik gönül bırakmayacağım. 

Ülkücü Hareket Kadroları kişiye özgü değil yarım asırlık dava hareketlidir. Geçmişte vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğruna milli bekamız resmini için taşın altına elini değil gövdesini koymuştur. Zaman zaman baraj altı kalsa da ilke ve ülkülerimizden taviz vermedik, bu uğurda ölüme gülerek giden Ülkü güllerimiz başta olmak üzere maddi manevi bedeller ödedik. MHP.nin siyasi politikaları gün geçtikçe kendini kabul ettirmiş Genel Başkanımızın omurgalı duruşu ile halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Yenikapı Ruhundan başlayan milli bekamızın teminatı olan Cumhur İttifakı'na kayıtsız-şartsız desteğimiz önümüzdeki yerel seçimlerde de sürecektir.

Ülkemizin içinde bulunduğu kritik süreçte yetkileri belediye sınırları olan yerel yönetimlerden ülkenin genel siyasetinden beklentiler de olacaktır. Bu manada kazanan kim olursa olsun ateşten gömlek giyecektir. Başta memleketin efendisi köylü ve çiftçimiz olmak üzere memur, işçi, esnaf, genç, yaşlı herkesin sıkıntılarını biliyoruz. MHP. ise bu sorunların üstesinden gelecek güç, kudret ve irade ile mücehhez kadrolara sahiptir. 

Geyve ilçemizin mazisi, tarihi geçmişi olan en eski ilçelerinden biridir ancak bugüne geldiğimizde layık olduğu yerde değildir. Üretken ve çağdaş belediyecilik anlayışı ile şehircilik ve bölge planlamada uzman ekiplerle 7'den 70'e özlenen ve layık olduğu konuma getirmek için çalışacağız. 

Adamın adamı değil bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da davanın ve halkın adamı olacağız. Herbiri bu toprağın bağrından yetişmiş diğer siyasi görüşün adayları ile yarışa girmeyeceğiz, ilkeli siyasetten taviz vermeyeceğiz, farkımız ülkücü adap ve projelerimiz olacaktır. Teveccüh gösterilmesi halinde kimseyi ötekileştirmeden, her siyasi görüşe eşit mesafede hizmet anlayışı ile yaklaşık 40.000'e yakın seçmen ve 50.000'den fazla nüfusu ile herkesin başkanı olacağız. 

Bizim anlayışımızda halkımızın her ferdi başkandır, yönetimde söz sahibidir; ilçemizi hep birlikte yöneteceğiz. Verilen her oy ve gösterilen teveccüh için kimseyi mahcup etmeyeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle siyaset üstü anlayışla herkesi MHP. çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Her ne kadar siyasi parti amblemi altında seçime katılsak da siyasi parti başkanı değil Şehr-ül Emin'ler seçeceğiz; bu konunun altını hassaten çizmek istiyorum. 

Şehren'den Melekse Oruç Mh. ne, İlimbey'den Taşoluk Mh. ne, Alifuatpaşa Mh. den Geyve İlçe merkezine kadar bütün seçmenlerimizi ve halkımızı en kalbi duygularla selamlıyorum. Sevgili Peygamberimiz (SAV.)'in "Layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz" hadisine mazhar ve gönülleri fetheden liderler seçerek 1 Nisan sabahına geleceğe güvenle uyanmanız dileğiyle...

Selam ve saygılarımla...

Smmm Şerafettin KAYA

MHP. Geyve Belediye Başkanı Aday Adayı


Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE HABER


#
Editör Editör editor