Atatürk'ü Anma Günü Yapıldı

Geyve Kaymakamlığı Geyve Atatürk İlk/Ortaokulu’nun hazırladığı 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 80. yılı anma programı yapıldı.

Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezi ve Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapılan anma programına; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı Asteğmen Hakan Has, Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, ME şube müdürleri Bahatdin Aydemir ile Tahir Taş, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı.

Program Saygı Duruşu ile başladı. İstiklal Marşı Geyve Atatürk İlk/Ortaokulu Müzik Öğretmeni eşliğinde büyük bir coşku ile birlikte söylendi.

Geyve Atatürk İlk/Ortaokulu müdürü Mehmet Çelik, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Özlüyoruz adlı şiir yorumlandı. “Atatürk’ün hayatından kesitler”slayt gösterimini “Atatürk’ün eğitime verdiği önem” tiyatro gösterisi izledi.

2/C sınıfının “Dersimiz Atatürk” adlı gösterisinden sonra, “Atatürk Gülümsedi”adlı şiir yorumlandı. 3/D sınıfının “Nasıl Söylerim Öldüğünü? Adlı gösteriyi, “Koca Gaziye”adlı şiirin yorumu yapıldı. “Uykusuz Geceler”adlı oratoryo’nun sunumunu “Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor”adlı koro’ izledi.

Program kapanış ile son buldu.

Geyve Atatürk İlk/Orta Ortaokulu’nun hazırladığı programı; Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sümeyye Varol ile Atatürk İlkokulu sınıf Öğretmeni Sancar Öğretmen başarı ile sundu.

Not: Sınıf Öğretmeni’nin soyadı da Öğretmen.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE HABER


#
Editör Editör editor

Diğer Kültür Haberleri