Farkındalık Günü Kutlandı…

Geyve İlçesinde, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü düzenlenen program ile kutlandı.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Rehber Öğretmen Büşra Ayşe Erol koordinatörlüğünde gerçekleştirilen program için İlçede ki Özel Eğitim Kurumlarında eğitim gören engelli öğrenciler ve öğretmenleri ile birlikte Atatürk Ortaokulu bahçesinde toplandı. Buradaki guruba İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Geyve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Şengül, Okul Müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul bahçesinden hareket eden gurup Otizm Farkındalığına dikkat çeken sloganların yer aldığı pankart ve dövizlerle çarşı içinden yapılan bir yürüyüş gerçekleştirerek Belediye önüne ulaştı. Öğrenciler ve veliler Belediye önünde ellerindeki mavi balonları “ Otizmin Farkındayım Onların Yanındayım” sloganıyla havaya bırakarak otizm farkındalık gününe dikkat çektiler.

Servis araçları ile programa katılan öğrenciler, Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde “Otizm Doğaya Can Katıyor” adıyla fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Çalan hareketli müzik eşliğinde oynayan öğrenciler gönüllerince eğlendi. Oyun bahçesinde eğitmenleri, öğretmenleri ve velileri yardımı eşliğinde farklı oyun aletlerinde oynadılar.

Merkez yönetimi konuklarına ikramlarda bulundu.

Öğrenciler, hazırlanan pankart el izlerini bırakarak kutlama programlarını sonlandırdı.

#farkindalik #otizm
Editör Editör editor

Diğer Yaşam Haberleri