Geyve'nin gururları

Geyve Osmangazi Ortaokulu ve Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri , Akıl ve Zeka Oyunlarında şampiyon oldular.

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Akıl ve Zekâ Oyunları İl Turnuvası” finali Agora Avm’de yapıldı.

Yarışmalar sonunda Geyve Osmangazi Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Yılmaz, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sakarya İl Finalinde Mangala kategorisinde il birincisi olurken, Reversi kategorisinde Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Talha Kanbur il ikincisi olarak okullarına ve Geyve’ye büyük gurur yaşattılar.

 

8 kategoride yapılan il finalinde birinci olan öğrenciler, 27 Nisan’da Bursa’da yapılacak Akıl Oyunları Türkiye Turnuvası’nda Sakarya'yı temsil edecekler.

6 farklı oyun üzerinden 8 kategoride gerçekleştirilen turnuvada oynanan oyunlar şunlar; Reversi, Pentago, Mangala, Q-bitz, Equilibrio ve Kulami oyunlarından oluşuyor.

Osmangazi Ortaokulu müdürü Murat Akın öğrencisi Mehmet Yılmaz ve rehber öğretmeni Arife Çetin'i; Cumhuriyet Ortaokulu müdürü Yusuf Adil Bilgin öğrencisi Talha Kanbur ve rehber öğretmeni Özgül Demir'i başarılarından dolayı tebrik ettiler

 

Mehmet AYDOĞAN

 

#akil #zeka #oyun #
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN editor

Diğer Kültür Haberleri