Eşme'de 23 Nisan Şenliği

Eşme, Eşme olalı böyle 23 Nisan şenliği görmedi.

Geyve Eşme İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını dillere destan bir güzellikte kutladı.

KATILIM ÇOK OLDU
Bayram programına Geyve kaymakamı İlyas Memiş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve 2 bine yakın vatandaş katıldı. Eşme'ye gelen araç kuyruğu okuldan aşağı kırmızı ışıklara dayandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Öğrenciler günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı, şiirler okudu. Ana sınıfının minikleri gösteri yaptı. Öğrenciler arasında yapılan çeşitli yarışmalar velilere heyecanlı dakikalar yaşattı.
Karaçam Ortaokulunun halk oyunları gösterisi alkış topladı. 

HEM YEDİLER HEM EĞLENDİLER

Resmi tören bittikten sonra davetlilere ekmek arası köfte, baklava, çay, patlamış mısır, bardakta mısır, Osmanlı macunu, pamuk helva, ikram edildi. 
Çocuklar şişme oyun parkında, rodeoda kaykayda gönüllerince eğlenirken veliler de bol bol fotoğraf çektiler. Davetliler hem yediler hem de eğlendiler. Okul müdürü Mehmet Emin Şimşir, çocuklara özel şapka dağıttı.

TEŞEKKÜR
Eşme İlkokulu müdürü Mehmet Emin Şimşir konuyla ilgili şunları söyledi: 
3 Nisan şenliğinin hazırlanmasında her konuda bizlere yardımcı olan mahalle muhtarımız Koray Topuz, Okul Aile Birliği başkanımız Hacer Sancak; öğretmenleriz Emin Yuva,Havva Yuva, Esranur Koşar, İsmihan Çay, yardımcı personelimiz Asiye Yayla,esnafa ve Eşme halkına teşekkür ederim. 
Gelecek yıl, daha güzel bir 23 Nisan şenliğinde görüşmek dileğiyle...


Mehmet AYDOĞAN

#esme #23 #senlik #
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN editor

Diğer Gündem Haberleri