İslam’da Kadın ve Aile

Geyve Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü Anneler Günü dolayısıyla “İslam’da Kadın ve Aile” konulu konferans düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Grubu ile Geyve Müftülüğü koordinesinde hanımlar için düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Kadro Terfi ve Tahsis Daire Başkanı Ayten Koç konuşmacı olarak katıldı. 


Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Geyve kaymakamı İlyas Memiş ve İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit birer konuşma yaptı. 
 
Kaymakam İlyas Memiş konuşmasında: “Çağımızda yaşanan sanayileşme ve kentleşme sonucunda toplumu ayakta tutan geleneksel değerlerimiz büyük zarar gördü. Toplumda yaşanan sıkıntıların bir çoğunun temelinde aile kurumunun zarar görmesinden kaynaklanan sebepler bulunmaktadır. Kadın ve aile konularında programların yapılması, halkımızın bilinçlendirilmesi çok önem arz etmektedir. Bu programın ilçemizde düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Müftümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyor, programın faydalı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Daire Başkanı Ayten Koç, İslam’da Kadın ve Aile konulu konferansında; aile müessesinin toplumun temel taşı olduğu, ailenin kurulmasında ve ayakta tutulmasında en büyük görevin kadınlara düştüğü hakkında bilgi verdi.
 
Programın sonunda Geyve kaymakamının eşi Gülcan Memiş hanım, Ayten Koç'a teşekkür ederek, günün anısına tablo takdim etti.

Mehmet AYDOĞAN

#islam #kadin #aile #
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN editor

Diğer Kültür Haberleri