GEYVE İMAM-HATİPLİLER BULUŞTU

Geyve İmam-Hatip Lisesi mezunlarının, 20. buluşması Seyir Tepesinde gerçekleşti.

 

Geyve Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Seyir Tepesinde gerçekleşen buluşmayı Mithat Şenel, Şaban Eriş ve Kerim Bulut düzenledi.

KATILIM ÇOK OLDU
Toplantıya İmam-Hatip Lisesinin kurucu müdürü Yüksel Yılmazer, öğretmenlerden Mehmet Aydoğan, Mahmut Coşar ve Mustafa Özçınar geldi.
Geyve İmam-Hatip Lisesinden 1983-1986 yılları arasında mezun olan öğrencilerden Ömer Ay, Hasan Yılmaz, Özkan Kaba, Eyüp Tombul, Ahmet Duman, Recep Kocaman, Ahmet Kabakçı, Nizam Bilir, Ahmet Ekşi, Hayri Sarıoğlu, Ahmet Hamdi Şenol, Hasan Kısa, Lütfü Özel, Yusuf Dülger, Hayati Erbaş, Muhsin Taştekin, Ali Işık,Hüseyin Akgün ve eşleri katıldı. 

BİR MÜDÜR, BİR MÜHÜR
Okulun kurucu müdürü Yüksel Yılmazer, Geyve İmam Hatip Lisesinin kuruluşu hakkında şunları söyledi: 1975 yılının Sakarya Milli Eğitim Müdürü rahmetli İlyas Aslantürk'ün teklifi ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ali Naili Erdem'in onayı ile Geyve'ye müdür olarak atandım. Okul yok, derslik yok... Geyve Müftülüğünün eski binasında eğitime başladık. O yıllarda Geyve Lisesi yeni binasına(şimdiki Atatürk Ortaokulu) taşınınca; liseden kalan eski binaya Sayın valimiz Necdet Kambur'un onayı ile öğrencileri naklettik. Bu sıkıntılar içinde Allah'a şükür, binlerce öğrenci yetiştirdik. Okul müdürü ve öğrenciler eski hatıraları anlatınca duygusal anlar yaşandı. Yusuf Dülger'in tasavvuf musikisi konseri çok beğenildi.
Öğlen namazından sonra yemekler yendi. Çay sohbeti devam etti. Ülkemizin ve tüm İslam aleminin huzur içinde yaşaması için dua edildi. Seneye buluşmak dileğiyle vedalaştılar.

MEHMET AYDOĞAN

#geyve #ihl #bulusma #
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN editor

Diğer Kültür Haberleri