Geyve Simya Koleji açılyor

"Önce insan, önce eğitim" sloganıyla yola çıkan Simya Koleji Geyve şubesi açılıyor

Simya Kolejinin gurur tablosu:

Betül Kaplan- Cevat Ayhan Fen Lisesi
Kemal Ordu - Cevat Ayhan Fen Lisesi
Esma Salihoğlu-Arifiye Fen Lisesi
Nilay Efe- Arifiye Fen Lisesi
Koray Sölez-Eskişehir Sivrihisar Fen Lisesi
İkbal Torun-Akyazı Fen Lisesi
Mehmet Akif Kaya- Bozüyük Fen Lisesi
Havva Akyol- Aksaray Ortaköy Fen Lisesi
Tuana Ayşenur Metin- Özel Erenler Fen Lisesi
Ayşenur Demirci- Arifiye Fen Lisesi
Sıla Topçuoğlu- Selçuklu Fen Lisesi
Hatice Kübra İmre- Sakarya Anadolu Lisesi
Şevval özge Aral- Sakarya Anadolu Lisesi
Mustafa Arif Bağcıoğlu- Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi

Geyve Simya Koleji kurucu müdürü Yüksel Şahin konuyla ilgili şunları söyledi:
21. yüzyılda eğitim ve öğretim kurumları olan okullardan; öğrencilerin, velilerin beklentileri çeşitlenerek farklılaşmış ve değişmiştir. Bilgiyi üretebilen, düşünmeyi ve öğrenmeyi içselleştiren, öğrenci merkezli eğitimle öğrencinin potansiyellerini ortaya çıkartıp geliştiren; öğrencilerin, ailelerin ve toplumun gelecekle ilgili beklentilerine yanıtlar sunabilen eğitim ve öğretim kurumları talep edilmektedir.

Bilinçli aileler tercih edecekleri okullardan, nitelikli eğitim ve öğretimin gerçekleştirilmesinin yanı sıra öğrencilerinin; kendini iyi tanıyabilen ve özgürce ifade edebilen, öz güveni yüksek, en az iki dili okuyabilme ve yazabilme düzeyinde kullanabilen, geleceğe kararlı biçimde yürüyebilen bireyler olarak yetiştirilmesini de istemektedir.

Simya Kolejleri olarak ülkemizin insanlarının bu beklentilerini karşılayabilmeyi görevimiz kabul ederek, bu beklentileri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere kolejlerimizin tüm çalışanlarını belirlerken “Simyacı” titizliğiyle hareket ediyoruz. İşlerinin ve alanlarının en yetkin, en başarılı, en özenli insanlarını bir araya getirerek kurumlarımızın yapısını oluşturuyoruz.

Simya Kolejleri öğrencilerine; ODTÜ’den esinlenerek oluşturduğumuz kampüs bütünlüğünün birer parçası olan çizgi üstü fiziki ortamlarda, son teknolojik olanaklarla donatılmış sınıflarda, laboratuvarlarda, ferah çalışma salonlarında, zengin kütüphanelerde, kapalı spor salonlarında, bahçelerimizde bulunan diğer mekânlar ve alanlarda hizmetler sunacağız. Simya Kolejleri, tüm mekanları ve olanaklarıyla Türkiye'nin yeni sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturma misyonunu da sahiplenmektedir.

Öğrencilerimizin insana, yaşama ve dünyaya bakış açılarını geliştirip onlara yeni beceriler, nitelikler ve yaklaşımlar kazandırarak ufuklarını genişletecek; böylece onları, ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendirebilecek “bilinçli özneler” hâline getireceğiz.

İnsanı eksen alan, her öğrenciyi başlı başına bir değer olarak kabul eden eğitimci kimliğimiz ve felsefemizle öğrencilerimizin karakter gelişimlerinin, eğitim ve öğretimin temel esaslarından biri olduğunun bilincindeyiz. Bu yaklaşımlarla anne ve babaları, gençlerimizi ve çocuklarımızı “Önce İnsan Önce Eğitim” anlayışını şiar edinen Simya Kolejlerine davet ediyoruz.
Geleceği birlikte oluşturabileceğimize duyduğumuz inançla…Saygılarımla…

Yüksel ŞAHİN
Geyve Simya Koleji Kurucu Müdürü
 

 

MEHMET AYDOĞAN

#simya #kolej #basari #
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN editor

Diğer Eğitim Haberleri