GEYVE'DE CUMHURİYET COŞKUSU

Geyve'de Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma programına Kaymakam İlyas Memiş, belediye başkanı Murat Kaya, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Programı Sinan Bey MTAL Edebiyat öğretmeneleri Adem Yılmaz ve Füsun Ferda Bilgineşi başarıyla sundu.

29 Ekim 2019 Salı saat 09:30’da kaymakam İlyas Memiş, Kaymakamlık makamında ilçe protokolü ve halkın tebriklerini kabul etti.


Tebrikat töreninden sonra Atatürk Ortaokulu bahçesinde kutlama törenleri başladı.Programa Kaymakam İlyas Memiş ve eşi Gülcan Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve eşi Filiz Kaya, MYO müdürü Nermin Akyel, Jandarma Üstğ. Abdurrahman Evin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya öğrenciler ve halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam İlyas Memiş özetle şunları söyledi: Bugün, geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimizi, kendi kendinin hâkimi ve efendisi yapan Cumhuriyetimizin kuruluşunun, 96. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.

Aziz Milletimizin karakterine en uygun yönetim şekli, cumhuriyet yönetimidir. Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Program öğrencilerin şiir okumaları, halk oyunları gösterileri ile devam etti. Geyve Halk Eğitim Müdürlüğü yetişkinler ekibi, Karaçam Ortaokulu ve Geyve Sağlık Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri çok beğenildi. Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehter takımı söylediği marşlarla, seyircilerin kahramanlık duygularını coşturdu.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Geyve kaymakmaı İlyas Memiş, Belediye başkanı Murat Kaya ve MYO müdürü Doç. Dr. Nermin Akyel ödüllerini verdi.

Birinciler: 

Hümeyra Gül Nuray-Geyve Anadolu Lisesi,

Rozerin Abak- Kozan Ortaokulu,

Eylül Çapoğlu- Alifuatpaşa İlkokulu.

İkinciler:

Zeynep Nur Akkaya - Sinan Bey METAL,

Ebrar Gül Yalçın- Kız Anadolu İHL,

Evsa Nur Altıntaş- Kazımpazşa İlkokulu.

Üçüncüler

Melise Uysal-Geyve Sinan Bey MTAL,

Serpil Taş- Geyve Kız Anadolu İHL,

Zeynep Kartal- Atatürk İlkokulu

Kutlama programı, Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde tören geçişiyle sona erdi.
MEHMET AYDOĞAN

#geyve #cumhuriyet #bayrami #