ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI

Geyve Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81.yılında: " Atam ne senden, ne de eserlerinden vazgeçeriz." dediler.
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN

Geyve Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma programına; Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Savcısı Fatih Çıtak, MYO müdürü Doç.Dr. Nermin Akyel, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, daire amirleri, askerler, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saat 9.05'teki 2 dakikalık saygı duruşu sonrasında İstiklal Marşı söylenirken, bayraklar yarıya indirildi. Geyve Osman Gazi Ortaokulu müdürü Murat Akın ve öğretmenlerin düzenlediği Atatürk'ü anma programı, Kaymakamlık Kültür Merkezi salonunda devam etti. Programı Ayşe Çağlın sundu. Zeki Baştürk öğretmen, teknik masayı yönetti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Osman Gazi Ortaokulu İngilizce öğretmeni Engin Erdoğan yaptı. Atatürk’ün hayatından kesitler videosu izlendi. Öğrenciler, Atatürk sevgisini anlatan şiirler okudu. Ana sınıfı öğretmeni Özlem Topkaya ve Müzik öğretmeni Dilara Barçın'ın korosu çok beğenildi.

Geyve kaymakamı İlyas Memiş, belediye başkanı Murat Kaya ve Cumhuriyet Savcısı Fatih Çıtak; Atatürk sevgisini anlatan resim yapma yarışmasında dereceye giren öğrencilerden Eylül Çapoğlu-Alifuatpaşa Okulu, Ali Efe Toy-Alifuatpaşa Okulu ve Zeynep Uysal'a (Ahmet Yesevi Okulu) hediyeler verdiler.

Anma programı sonunda protokol üyeleri, öğrencilerle aile fotoğrafı çektirdiler. 
 

MEHMET AYDOĞAN

#ataturk #on #kasim #