İl Özel İdareden Hayvan İçme Suyu Göleti

Sakarya İl Özel İdaresi 6 adet yeni hayvan içme suyu göleti yaptırıyor.
Ali ARICI Ali ARICI
Sakarya İl Özel İdaresi, köylere yönelik hizmetlerine devam ediyor. Özel İdarenin 2007 yılı yatırım programında yer alan 6 adet yeni hayvan içme suyu göletinin yapımına 4 Mayıs tarihinde başlanacak. İl Özel İdaresi iş makineleri ve iş gücü kullanılarak inşa edilecek göletler için, eş zamanlı çalışacak iki ekip kuruldu. 

Oluşturulan birinci ekip Merkeze bağlı Dağyoncalı, Büyükhataplı ve Işıklar köylerindeki göletlerde, ikinci ekip ise, Geyve İlçesi Çukurköy ve Çine ile Taraklı İlçesi Hacıyakup köylerinde çalışacak. Ekipler eş zamanlı olarak Merkez Dağyoncalı köyünde ve Geyve Çukurköy'de 4 Mayıs'ta çalışmalara başlayacak. Toplam 6 adet hayvan içme suyu gölet yapımının en geç 5 ay içinde tamamlanması hedefleniyor. 

İl genelindeki köylerde hayvanlara içme suyu temini için 10 adet hayvan içme suyu göleti hizmet vermektedir. Yeni yapılan göletlerle birlikte il genelinde hayvan içme suyu gölet sayısı 16 olacak.
#

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs