Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı Saklıdaki Aşikar

Azer'in Pazarı

Neyi ki Hakkın rızasının ve sevgisinin önüne koyduysak ona secde etmekteyiz kardeşlerim. Emin olun nefsimi aklayarak söylediğim cümleler değil bunlar.

Der ki Sayın İsmet Özel: Ne derler diye kahrolası bir put vardır.

Ve arttırıyorum: Desinler/bilsinler/sevsinler, kibir/küçük görme, ben yaptım/başardım, kıskançlık, cimrilik, korkaklık, merhametsizlik, umutsuzluk, amman rahatım bozulmasıncılık, bir kereden bir şey olmazcılık, onlar eskidenmiş canım çağ atladık biz artıkçılık …

Ve bir daha arttırıyorum: Ev, araba, arsa, eş, çocuk, mevki/makam, para, kredi/faiz, diploma, soy, güzellik/yakışıklılık…

Neyi ki Hakkın rızasının ve sevgisinin önüne koyduysak ona secde etmekteyiz kardeşlerim. Emin olun nefsimi aklayarak söylediğim cümleler değil bunlar.

Hani Sayın Sezai Karakoç diyor ya: Ey Azer’in pazarı sana bir İbrahim lazım! Bana bir İbrahim lazım. İşte o hesap.

Azer kimdir kardeşlerim. İşte mevzu tam da oradadır. Ayet-i Kerime’nin diliyle hatırlayalım:

“İbrahim, babası Âzer'e demişti ki: "Sen putları tanrı mı ediniyorsun? Doğrusu ben seni ve kavmini açık bir sapıklık içinde görüyorum".(Enam 74)

Azer ortada pazar ortada mal ortada kardeşlerim.

Sahi sizin de aklınıza Hz. Ömer’in acıkınca yedikleri putları hatırlayıp gülüşü gelmiyor mu?

Ha unutmadan bir soru daha: Pazardan aldığınız bir kilo domatese secde eder misiniz?

Fark edelim kardeşlerim. Lütfen fark edelim. Tek kullanımlık bir biletimiz var ve onu bu yalancı ahiret hırsızları için yakmayalım. O gün geldiğinde bize veli olamayacak bu acizlikler için kendimizi ateşe atmayalım.

Eskinin lat, menat, uzza’larının yerini nelerin aldığına uyanalım.

Uyanalım, uyaralım, Hak olana uyalım…

Yanmayalım kardeşlerim. Orada ne kadar kaldığımızı sorduklarında “bir gün ya da ondan daha az bir süre.” diye cevap vereceğimiz bu imtihan yeri için ebedi hayatımızı yakmayalım. Lütfen…

Allah bize hayırların içinde en hayırlısını nasip etsin. (Babacığımın deyimiyle…)

Putperset babasına dahi Babacığım diye hitap eden o Halilullah’ın şefkat ve sabrını da yaratan Yüce Rabbe emanet olalım.

Selamla.

 

#ismetozel #sezaikarakoc #ibrahim
Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı editor

YAZARIN SON YAZILARI

Ol de olsun.

Ol de olsun.

Bir ömür sürse lütfettiğin tüm bu haller ve Sen canımızı bu hal üzere alsan. Alsan ve aldığında bizi nurun ile karşılananlardan eylesen.
Put Yüklü Eşek

Put Yüklü Eşek

Bu kişi ki öyle olmalıdır ki seveni de sevmeyeni de onun elinden ve dilinden emin olmalıdır. Gözü pek bi açık olmalı insanların göz ucuyla baktığı noktalarda o artık kılı kırk yarıp öyle harekete geçmelidir. Bu hassasiyette olduğunda Rahman ona yardımın en mucizevi olanını basiret ehlinden olmayı nasip edecektir zaten. O artık tüm renkleri açıkça görecektir. Yancı ile ihlaslıyı, zalim ile mazlumu, hak ile batılı, ehil ile cahili…
Kime ne?

Kime ne?

Olacak olan olur. Biz “Olana nasıl razı oluruz?” “Olması gerekendeki hayrı nasıl görürüz?” diye sorup bunun derdinde olmak isteyenleriz inşallah.
Kafamız bi milyon

Kafamız bi milyon

Ohoooo … Şimdi kafaları bi milyon yapmanın âlemi ne değil mi güzel kardeşlerim? İyisi mi o popüler deyimle bırakalım mı bu eski/yobaz kafaları! Bırakalım da biz de uzay çağını mı yakalayalım!
Eyvallah iki gözüm

Eyvallah iki gözüm

Sonra yine baktım bir kuş uçuyor rengini göğsüme sindiren gökten. Dedim “Eyvallah iki gözüm. Gökten de senden de razıyım her koşulda ben. Razı olsun Hüda da her koşulda bizden. Gerisi gelecektir zaten.”
Sonsuz Kere Şükür

Sonsuz Kere Şükür

“Ne olmuştu da bu cümleleri kurmuştu.” demeyeceğim. Tam aksine onun için sevineceğim. Zira Hakk’ın nuru o koca boşluğu fark etmekle başlıyor sanırım. O’nun bizi çağırması lütfuyla yani.