Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı Saklıdaki Aşikar

Azer'in Pazarı

Neyi ki Hakkın rızasının ve sevgisinin önüne koyduysak ona secde etmekteyiz kardeşlerim. Emin olun nefsimi aklayarak söylediğim cümleler değil bunlar.

Der ki Sayın İsmet Özel: Ne derler diye kahrolası bir put vardır.

Ve arttırıyorum: Desinler/bilsinler/sevsinler, kibir/küçük görme, ben yaptım/başardım, kıskançlık, cimrilik, korkaklık, merhametsizlik, umutsuzluk, amman rahatım bozulmasıncılık, bir kereden bir şey olmazcılık, onlar eskidenmiş canım çağ atladık biz artıkçılık …

Ve bir daha arttırıyorum: Ev, araba, arsa, eş, çocuk, mevki/makam, para, kredi/faiz, diploma, soy, güzellik/yakışıklılık…

Neyi ki Hakkın rızasının ve sevgisinin önüne koyduysak ona secde etmekteyiz kardeşlerim. Emin olun nefsimi aklayarak söylediğim cümleler değil bunlar.

Hani Sayın Sezai Karakoç diyor ya: Ey Azer’in pazarı sana bir İbrahim lazım! Bana bir İbrahim lazım. İşte o hesap.

Azer kimdir kardeşlerim. İşte mevzu tam da oradadır. Ayet-i Kerime’nin diliyle hatırlayalım:

“İbrahim, babası Âzer'e demişti ki: "Sen putları tanrı mı ediniyorsun? Doğrusu ben seni ve kavmini açık bir sapıklık içinde görüyorum".(Enam 74)

Azer ortada pazar ortada mal ortada kardeşlerim.

Sahi sizin de aklınıza Hz. Ömer’in acıkınca yedikleri putları hatırlayıp gülüşü gelmiyor mu?

Ha unutmadan bir soru daha: Pazardan aldığınız bir kilo domatese secde eder misiniz?

Fark edelim kardeşlerim. Lütfen fark edelim. Tek kullanımlık bir biletimiz var ve onu bu yalancı ahiret hırsızları için yakmayalım. O gün geldiğinde bize veli olamayacak bu acizlikler için kendimizi ateşe atmayalım.

Eskinin lat, menat, uzza’larının yerini nelerin aldığına uyanalım.

Uyanalım, uyaralım, Hak olana uyalım…

Yanmayalım kardeşlerim. Orada ne kadar kaldığımızı sorduklarında “bir gün ya da ondan daha az bir süre.” diye cevap vereceğimiz bu imtihan yeri için ebedi hayatımızı yakmayalım. Lütfen…

Allah bize hayırların içinde en hayırlısını nasip etsin. (Babacığımın deyimiyle…)

Putperset babasına dahi Babacığım diye hitap eden o Halilullah’ın şefkat ve sabrını da yaratan Yüce Rabbe emanet olalım.

Selamla.

 

#ismetozel #sezaikarakoc #ibrahim

YAZARIN SON YAZILARI

Leyla'yı darlayan kız çocuğu

Leyla'yı darlayan kız çocuğu

Aslına bakarsanız ben sessizlikten vazgeçip kula dert yanmaya tevessül etmem de bu deli kız kafamın etini yedi senelerdir. Darladıkça darladı beni.Üç beş kelam edeceğim ki beni rahat bıraksın.
Dua...

Dua...

Ne kardeşlerini kuyuya atanlardan olalım ne de düştüğü kuyulardan korkanlardan. Elinden geleni ardında bırakmayıp sükûnetle Sana tevekkül edenlerden olalım Senin izninle.
Saklıdaki Aşikar

Saklıdaki Aşikar

Ali bak büyümüşsün. Nedir bu halin Ali? Hani nerede bizim ümidimizin sönmeyen kandili olan Ali? Biz sana biraz daha tatlı uykuların olsun diye ninniler söylemeye gelmedik bugün Ali. Uyan Ali Uyan demeye geldik.
Kafadan Kırık Monologlar

Kafadan Kırık Monologlar

“Hadi al işte yine o monologlu günlerden biri daha başladı. İş çıkardık yine başımıza iyi mi? Gelir birazdan eşyalarla konuşmaya yine bizim kız.” diye söyleşmeye başlamıştı saksıdaki çiçekler kıkırdayarak.
Ol de olsun.

Ol de olsun.

Bir ömür sürse lütfettiğin tüm bu haller ve Sen canımızı bu hal üzere alsan. Alsan ve aldığında bizi nurun ile karşılananlardan eylesen.
Put Yüklü Eşek

Put Yüklü Eşek

Bu kişi ki öyle olmalıdır ki seveni de sevmeyeni de onun elinden ve dilinden emin olmalıdır. Gözü pek bi açık olmalı insanların göz ucuyla baktığı noktalarda o artık kılı kırk yarıp öyle harekete geçmelidir. Bu hassasiyette olduğunda Rahman ona yardımın en mucizevi olanını basiret ehlinden olmayı nasip edecektir zaten. O artık tüm renkleri açıkça görecektir. Yancı ile ihlaslıyı, zalim ile mazlumu, hak ile batılı, ehil ile cahili…