Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı Saklıdaki Aşikar

Ol de olsun.

Bir ömür sürse lütfettiğin tüm bu haller ve Sen canımızı bu hal üzere alsan. Alsan ve aldığında bizi nurun ile karşılananlardan eylesen.

Allahım şimdi Sen bize öyle cümleler versen ki ömrümüze bir istikamet çizse. Bir başlangıç olsa hepimize.

Verdiğin istikametin üzerine sağlam ve samimi bir tövbe versen bize. Öyle ki bu tövbe ile bizi annemizden doğduğumuz gün ki gibi saf ve temiz kılsan. Kabul etsen tövbemizi ve alıp ömrümüze yaysan.

Tövbemizi bir sarsılmaz merhamet ile sarmalasan da mahlûkata bakarken her an her yerde kalbimiz rızan için çarpan bir sevgi ile dolsa. Kalbimizin her zerresine kardeşlerimize yönelmiş bir şefkat ve merhamet doluşsa.

Bu şefkat ve merhametin üzerine birde bu tembelliği alsan bizden. Bu tembelliği alsan da yerleri gökleri bayram yerine çeviren bir eylem hali versen bize.

Bu eylem halinin yanına bıkmak usanmak bilmeyen ömürlük bir sabır eklesen sonra. Bizi bu sabrın meftunu yapsan da her gelenin Senden olduğunu her an aklında tutan o akıl sahiplerinden olsak.

O akıl sahiplerinden olsak ve her an her yerde bizimle olduğunu hatırında tutanlar gibi şükür üzere olsak.

O şükür alsa bizi sonra yine Senin inayetin ile rıza makamına taşısa. İzin versen de orada kalıcı olanlardan olsak. Otağımızı kurup oraya Seni tazim edenlerden olsak.

Seni her an her yerde tazim edenlerden olsak ve Sen üzerimizden bütün dünyalık korkuları alsan.

Bu korkusuzluk ile bütün kınayıcıları umrumuzun sınırlarından çıkarsan. Bize Senin katından bir sükunet hali versen.

Bir ömür sürse lütfettiğin tüm bu haller ve Sen canımızı bu hal üzere alsan. Alsan ve aldığında bizi nurun ile karşılananlardan eylesen.

Sana zor olmazdı ki Allahım.

Ol de olsun.

Lütfen.

Amin.

#amin #istikamet

YAZARIN SON YAZILARI

Leyla'yı darlayan kız çocuğu

Leyla'yı darlayan kız çocuğu

Aslına bakarsanız ben sessizlikten vazgeçip kula dert yanmaya tevessül etmem de bu deli kız kafamın etini yedi senelerdir. Darladıkça darladı beni.Üç beş kelam edeceğim ki beni rahat bıraksın.
Dua...

Dua...

Ne kardeşlerini kuyuya atanlardan olalım ne de düştüğü kuyulardan korkanlardan. Elinden geleni ardında bırakmayıp sükûnetle Sana tevekkül edenlerden olalım Senin izninle.
Saklıdaki Aşikar

Saklıdaki Aşikar

Ali bak büyümüşsün. Nedir bu halin Ali? Hani nerede bizim ümidimizin sönmeyen kandili olan Ali? Biz sana biraz daha tatlı uykuların olsun diye ninniler söylemeye gelmedik bugün Ali. Uyan Ali Uyan demeye geldik.
Kafadan Kırık Monologlar

Kafadan Kırık Monologlar

“Hadi al işte yine o monologlu günlerden biri daha başladı. İş çıkardık yine başımıza iyi mi? Gelir birazdan eşyalarla konuşmaya yine bizim kız.” diye söyleşmeye başlamıştı saksıdaki çiçekler kıkırdayarak.
Azer'in Pazarı

Azer'in Pazarı

Neyi ki Hakkın rızasının ve sevgisinin önüne koyduysak ona secde etmekteyiz kardeşlerim. Emin olun nefsimi aklayarak söylediğim cümleler değil bunlar.
Put Yüklü Eşek

Put Yüklü Eşek

Bu kişi ki öyle olmalıdır ki seveni de sevmeyeni de onun elinden ve dilinden emin olmalıdır. Gözü pek bi açık olmalı insanların göz ucuyla baktığı noktalarda o artık kılı kırk yarıp öyle harekete geçmelidir. Bu hassasiyette olduğunda Rahman ona yardımın en mucizevi olanını basiret ehlinden olmayı nasip edecektir zaten. O artık tüm renkleri açıkça görecektir. Yancı ile ihlaslıyı, zalim ile mazlumu, hak ile batılı, ehil ile cahili…