Saklıdaki Aşikar

Ali bak büyümüşsün. Nedir bu halin Ali? Hani nerede bizim ümidimizin sönmeyen kandili olan Ali? Biz sana biraz daha tatlı uykuların olsun diye ninniler söylemeye gelmedik bugün Ali. Uyan Ali Uyan demeye geldik.
Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı

Aliiiiii…..

Aliiii baaak……

Ali sana diyoruz Ali baksana.

Ali bak bu yana artık sana diyeceklerimiz var.

Aliii bırak artık ata binmeyi top atmayı da azıcık etrafına bak. Bak neler yaptılar bize Ali. Bak sizi neye çevirdiler. Uyuttular sizi Ali. Kendi beşiğinizde öz benliğinizden uzakta masallar söyleyerek uyuttular sizi. Siz de nasıl inandınız ama. Bu nasıl bi aldanıştır Ali. Siz hangi köyün şaşkınlarısınız da böyle celladına aşık avareler olup çıktınız.

Bu değildi Ali. Hayal ettiğimiz bu değildi. Canımızı bu topraklarda feda ederken hayal ettiğimiz bu değildi. Biz aziz olan uğruna verdik bu canları. Biz gitsek de Ali bizden sonra nasıl olsa toparlar buraları dedik. Ali daha küçüktür ona vakit kazandıralım dedik.

Ali bak büyümüşsün. Nedir bu halin Ali? Hani nerede bizim ümidimizin sönmeyen kandili olan Ali? Biz sana biraz daha tatlı uykuların olsun diye ninniler söylemeye gelmedik bugün Ali. Uyan Ali Uyan demeye geldik.

Yalvarıyoruz Ali uyan gözünü sevdiğimiz çocuk uyan.

Batıya bakmak devşirme hurafelerden medet ummak değildi bize vadettiklerin. Onlar karanlıktaydı ve orada kalmaya da devam ettiler zaten. Edecekler de Allahu Alem bu kafayla…

Biz gibi konuşmaktan görünmekten utanmak ceddini hor görmek değildi bize vadettiklerin. O’na verdiğin sözü unutmak hiç değildi.

Ayrılmak, bölünmek, sağa sola dağılıp öz kardeşine bilenmek değildi bize vadettiklerin. Bu kadar saf olmamalısın. Uyansana nasıl da kandırdılar sizi. Nasıl da siz kavgaya durmuşken yorganı alıp kaçtılar. Ahhh uyan artık!!!

Süslenip meydanlarda boy göstermek, millete caka satmak değil senin bize vadettiklerin. Kafandan büyük o ekranlarda boğulmak hiç değil. Boyun düzleşmesi teşhisi konacak en son göreceksin. Yazıktır günahtır.

Diplomalara koltuklara banka hesaplarına köle olmak değildi bize vadettiklerin. Elin beş para etmez adamlarına menfaat icabı yancılık yapmak hiç değildi. Sükut-u hayalimiz boyumuzu aşmaktadır Ali.

Sen bize nuru omuzlarında taşımaya söz verdin. Kavilleşmiştik biz seninle Ali. Nasıl unutursun. Hani rüyana girmiştik senin de sen daha beşiğinde mini mini bi yavruydun. Az daha sıkın dişinizi 3-5 bilemedin 8-10 seneye yol almaya başlarım ben demiştin. Biz çok mutlu olmuştuk. Gönlümüz rahat idi. Huzur bulmuştuk.

Ama sözünü tutmadın sen Ali. Ali bak koca adam oldun bırak 3-5’i 8-10’u bir asırdan fazla zaman geçti hala bize olan sözünü tutmadın. Ne çok uyudun be Ali. Ne çok uyudun…

Ali uyan bugün uykularından. Kitaptan öğren nasıl başlanması gerektiğini.

Kıyamayız be Ali yine sana biz. Şuraya saklıdaki aşikarı bırakalım da öyle gidelimen en azından isteriz. 

Bismillahirrahmanirrahim…

Ali uyan. Uyan çünkü artık huzurla uyumak isteriz.

#uyanaliiiuyan

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs