Enes ÇINAR Enes ÇINAR Aklımdan Fikrimden

Kestane Kebap: Kestane Çizelim

Biz eskiden mektup yazardık. Trump da şimdiler de yazmış, kestane mevsiminde.

Malum, gündemimiz Barış Pınarı Harekatı.

Harekat olmalı mı? Evet, elbette olmalı. Birileri farklı bahanelerle bir şeyler söyleyip duruyorlar, ki hâlâ doları 15 lira yapamayan amcalar bunlar. Harekat şundan dolayı bundan dolayı olmalı diye detaya girmeyeceğim, İsrail büyük imparatorluk inancında elinden geleni ardına koymuyor. Neredeyse tüm batı yönetimlerini ve dünya ekonomisini elinde tutanların da desteğiyle her koldan bu inançlarını yerine getirmeye çalışıyorlar. Kızmakla küfretmekle olmaz, gerekeni yapmak bizim en asli görevimizdir.... - Bu arada, keşke biz de inançlarımıza bu kadar sahip çıksak...

Gelelim kestane mevzusuna...

Eskiden mektup yazardık.. "Kestane kebap, yemesi sevap, acele cevap" diye bitirirdik.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, 9 Ekim tarihinde Twitter'dan sıkılmış olacak ki, bir mektup yazma girişiminde bulunmuş. Eee kolay değil öyle kalemi eline alıp mektup yazmak. Herşeyin bir düsturu var.. Hele ki uluslar arası diplomasiyi göz önüne alacaksan... "Hadi gel seninle bir anlaşma yapalım" diye başlamış. 

Ya Sayın Trump... Ey Trump!.. Önce bir hal-hatır sor bari. İnsanlık bunu gerektirir. Sonra da yazmış; "bak şöyle yaparım, böyle ederim, papaz davasında nasıl yaptırım yaptım gördün mü, hiç ederim".. gibi şeyler.

Mektup ifşa olunca okudum.. Yav arkadaş, güleceğim geldi. Sinirlerim de kalktı tabi.. Bari sonuna yazsaydı.. "Kestane kebap..." Ne yazmış: "Sizi daha sonra arayacağım". Danışmanları ABD başkanını uyarmalı: Kara tiren gecikir, belki hiç gelmez....

Sonuç ne oldu, özetlersek, Trump kestaneyi çizdirdi.

Şimdi, bir ara verildi 120 saatlik bir ara... Sonra.. Terör unsurları Suriye'nin kuzeyinden çekilmezlerse büyük ihtimal kestane çizmeye devam edeceğiz... 

Trump'ın mektubu:

Trump'ın mektubunun tam metni şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı;

Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini yok etmek istemem, ki yaparım. Yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson konusunda zaten size göstermiştim.

Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) sizinle müzakere etmek istiyor, geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.

Eğer bunu doğru ve insani şekilde yapabilirseniz, tarih size olumlu bakacaktır. Eğer iyi şeyler olmaz ise sizi sonsuza kadar şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın. Budala olmayın.

Sizi daha sonra arayacağım.

Saygılarımla,

Donald Trump

#kestane #trump #trump-mektup #suriye #baris-pinari #suriye-harekati

YAZARIN SON YAZILARI

Akıllı Olun!

Akıllı Olun!

Yazar Demek

Yazar Demek

Gezi Parkını Gezdiniz Hiç Mi?

Gezi Parkını Gezdiniz Hiç Mi?

(Sabırla Bekletilmiş Bir Yazı)
Asıl Görmek İstedikleri Oradakilerin Ne Yaptığı Değil, Oradakilerin Resimlerini İstedikleri Gibi kullanmak.

Olayların, birilerinin manipülasyonuyla gaza gelmiş insanlar olduğunu öğrendik. Asıl amacı da biliyoruz da, Gezi Parkı'nın ne olduğunu biliyor muyuz?
Dikey Düzlem Düşünceleri

Dikey Düzlem Düşünceleri

Acaba...

Acaba...

Anneler Günü Neden Pazar Günü

Anneler Günü Neden Pazar Günü

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs