Abdullah Kahya Abdullah Kahya Merkezi

Başlarken

Bundan böyle gücümüz yettiği, dilimiz döndüğü, elimiz erdiği müddetçe haftada bir gün kesin olmak kaydıyla bazen ara sıra bazen sık sık sizlerle birlikte olmaya çalışacağız.

Gücün sözüne değil; sözün gücüne inanan bir zihinle yaşadığımız bu coğrafyanın hassasiyetlerini, her ilçesi ve her mahallesinde/köyünde ayrı bir hikâye olan bu güzel ilimizin, yani Sakarya’mızın değerlerini zenginliklerini ve ihtiyaçlarını dile getirmeye çalışacağız.

Hakkı ayakta tutmak ve/veya hakkı ayağa kaldırmak şiarıyla Sakarya’mızda taş üstüne taş koyan, elini budaktan sakınmadan hizmet eden, ağzını açtığında iyilik ve güzelliklerden konuşan, büyük fedakârlıklar göstererek insanların huzur ve mutluluğu için çalışan didinen kim varsa onları gündeme alacağız, onlardan bahsedeceğiz.


 
Buradan hareketle Sakarya’mızın değerli insanlarını selamlayarak ilk yazımıza başlamak istiyorum:

Gençliğe sahip çıkan Ekrem Başkan

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir yarışma vardı. Yarışmanın ismi ve konusu “Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri” idi ve ülkemizin her ilinden yerel yönetimler bu yarışmaya katılmışlardı.

Göreve geldigi 2019 yılından bu yana dur durak bilmeden faaliyetlerinin ana gövdesini gençler ve gençlik oluşturan Ekrem Başkan, bu yarışmada Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden iki ödül birden alarak bir noktada yapmış olduğu çalışmaların da semeresini almış oldu.

Bir değil iki değil tam on üç dalda yarışan bir Belediye


 
Ankara’da gerçekleştirilen bu yarışmaya; SGM ve SAMEK faaliyetlerinde yapılan çalışmalar, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi, Ekrem Karaberberoğlu Tesisleri, Yaşayarak Öğrenme: Macera Park, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, Bisiklet Mola Kıraathaneleri, Bisiklet Yolları, Genç Atölye, Genç Çiftçi Eğitim ve Uygulama faaliyetleri, Karadeniz’de Pedal Çevirelim Projesi, Genç Girişimcilik eğitimleri, Genç kadın istihdamına yönelik kooperatif projeleri, Baba/dede/oğul kampları, Robotik atölye projeleri ile MTB ve BMX Dünya Şampiyonaları alan ve dallarında iştirak eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalarda gösterdiği emek ve gayretin karşılığını;

“Gençliğe Yönelik Fiziki Belediyecilik Yatırımları” ve

“Gençliğe Yönelik Yapılan Kültür, Sanat, Yayıncılık Eğitim ve Spor Faaliyetleri” alanlarında iki ödülle almış oldu.


 
Cumhurbaşkanımızın takdim ettiği ödülleri aldıktan sonra Ekrem Başkan’ın sarf ettiği sözler ve cümleler zaten onun ortaya koyduğu işlerin hiç de tesadüfî bir şekilde oluşmadığını, çok ciddi bir gayretin sonucunu olduğunu da ortaya koyuyordu.

“Attığımız her adımda gençlerimizi düşünüyor, onların hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir Sakarya’yı hazırlamaya çalışıyoruz” diyen Başkan Ekrem Yüce’nin gayretleri Sakaryalı gençlerin yarınlara daha bir umutla bakabilmesi için de adeta bir işaret fişeği niteliği taşıyor.

Yorulmak nedir bilmeyen bir Başkan: Ekrem Yüce

Çok degil yaklaşık bir ay önce de bir ödül almıştı Ekrem Başkan.

Danimarka’da düzenlenen törende, dünyada çok az kente verilen ve Sakarya’nın bisiklette marka olduğunu belirten “Bisiklet Dostu Şehir” unvanını Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI)’nin verdiği ödül ile aldı. Bu unvan ile bundan böyle Sakarya’nın dünyanın sayılı kentleri arasında olduğu da tescillenmiş oldu.

Bu ödülü alırken Ekrem Başkan, Sakarya’yı dünyanın sayılı kentleri arasına sokmayı başarırken ülkemizde de bir ilki yaşatmış oldu.

Bu ilk yazımızı kentimizin başkanı Ekrem Başkan’a ayırmış olduk. Bundan sonraki yazılarımızda da yine bu tür konulara sıkça değineceğiz.

Baktığınızda ülkemizin adeta bir minyatürü olma özelliğini taşıyan Sakarya’mızın bu ilklerle tanışması çok çok önemli.

Gençliğe kendisini adamış, onların hayallerini gerçekleştirebilmesi için maddi ve manevi her türlü fedakârlığı yapan Ekrem Yüce gibi bir başkana sahip olmak apayrı bir önem ve değer taşıyor. 

Selametle kalın. 

Abdullah Kahya

Adapsotası 2 Aralık 2021

#erdogan #ekrem-yuce #sakarya #odul

YAZARIN SON YAZILARI

Sorumluluklar ve algılar

Sorumluluklar ve algılar

Toplumsal olarak yapılabilecekler ise çok farklı boyutlara sahiptir. En başta merkezi ya da yerel yönetim unsurları bu konuda insanları bilinçlendirici, insanların zihin dünyalarını yönlendirici çalışma ve argümanlar üretmek durumundadır.
Beklentiler,Umutlar ve 2022

Beklentiler,Umutlar ve 2022

“Yapıp edilenler, söylenen sözler, ortaya konan iş ve eylemler, hep bir sınanmanın sonucudur” demiştik geçen haftaki yazımızda ve bu hafta için daha derinlikli olarak bu konuyu ele almaya çalışalım demiştik.
Sözler, ihtiyaçlar ve beklentiler

Sözler, ihtiyaçlar ve beklentiler

Geçenlerde, daha doğrusu geçtiğimiz hafta bir vesile ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsünde bulundum. Sağa sola koşuşturan insanlar, her biri ayrı bir tarafa doğru hızlı ve telaşlı adımlarla ilerliyorlardı.
Alimin ölümü alemin ölümü gibidir

Alimin ölümü alemin ölümü gibidir

Koca bir Çınar’ın ardından…
Kader, Kültür, Ekonomi ve bir Ziyaret

Kader, Kültür, Ekonomi ve bir Ziyaret

Hepimizin malumudur sosyo-kültürel şartlar (avantaj ve dezavantajlar) bir ülkenin tüm değerlerine olduğu gibi ekonomik durum ve değerlerine de etki ederler.
Enerji(k) bir Belediye

Enerji(k) bir Belediye

Gelişmekte olan ülkelerdeki hızlı nüfus artışı ve sanayileşme enerjiye olan talebin hızla artmasına sebep olmaktadır.

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs