GEYVE ELVAN BEY ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KONFERANS

.
Mehmet AYDOĞAN Mehmet AYDOĞAN

 

Geyve Öğretmenevi konferans salonunda eğitimci, yazar, sosyolog Feridun Eser tarafından Elvan Bey Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik değerler eğitimi kapsamında ‘‘Tolstoy ve Goethe’nin Eserlerinde İslam, Hz. Muhammed ve Kur’an-ı Kerim’’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Program, bir tür karşılaştırmalı dinler tarihi niteliğinde geçti.

Konferansta ünlü Rus yazar Tolstoy ve ünlü Alman yazar ve aynı zamanda şair Goethe’nin eserlerinden ve fikirlerinden örnekler verilerek çeşitli dinler arasında benzerlik ve karşılaştırmalar yapıldı. İslam’ın diğer dinlere göre daha üstün yönleri olduğu ifade edildi. Dinin amacı iyi ve ahlaklı insan yetiştirmektir. Hadisler ve Kur’an-ı Kerim’i inceleyen birçok yabancı İslam’ın diğer dinlerden daha üstün olduğu görülür. Bu incelemeler neticesinde Müslüman olan birçok kişi vardır.

Konferans sonunda Elvan Bey Anadolu Lisesi müdürü Muhammed Karaman tarafından yazar Feridun Eser’e teşekkür edildi ve çiçek verildi.

#evanbey #lise #konferans #

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs