Kurbağalı Masalcı Kurbağalı Masalcı Saklıdaki Aşikar

Savuşturulmuş Tasalar

Rab ki ne demektir? Terbiye eden demektir. Terbiye et bizi Allah’ım bir Müslüman ki nasıl hissetmesi gerekiyorsa öyle hissedelim. Öyle sevelim, öyle nefret edelim, öyle konuşalım, öyle susalım, öyle koşalım, öyle duralım, öyle bilelim, öyle bilmeyelim…

Gelip gözlerime doluşanı savuşturdum, savuşturmak istedim bu sefer. Faydası yoktu çünkü tasa etmenin olacak olanı değiştirmeye.

Ne olacaksa olacaktı.

Ne olacaksa olması gerekendi.

Ne olacaksa razı gelinmeliydi.

Razı gelinmeliydi elbet. Ya razı gelmeyip de ne yapacaktık. Rıza makamı kendi olanlardan olup yerle yeksan olmak istemezdik madem tedbir ehlinden olunduğu gibi takdire razı olanlardan da olmalıydık. Bunu başarabilirsek ne mutlu bize.

Allah’ım öğret bizlere takdir olana teslim olmayı.

Öğret bize payımıza düşeni sükunet ile göğüsleyebilmeyi.

Öğret bize umut ve hüsnüzan ehlinden olabilmeyi.

Öğret ki gelip kapısına dayandığımız şu yolda muvaffak olanlardan olalım. Rabbim bi daha bi daha öğret ki bize öncesinde öğretmiş olduklarını zayi edenlerden olmayalım. Toplayalım tüm parçaları ve o resmi tamamlayıp öylece buradan göçenlerden olalım. Gözümüzü arkada koma Allah’ım. İşle bizi ilmek ilmek. Senden başkasının gücü yetmez ki.

Hani diyor ya şair

Sana zorsa bırak yanayım

Kolaysa esirgeme

Haşa Rabbim!!!

Sana zor mu vardır. Sen “ol” dersin ve oluverir. Biliriz en bilebilen halimizle ki Sana zor yoktur. Esirge bizi Allah’ım. Bizi bize bırakma. Bizi kendimizden koru.

Gümüş renkli sabahların Rabbi...

Serin esen yeşillerin Rabbi…

Umutsuzluğun içindeki umudun Rabbi…

Merhametin ve sükunetin Rabbi…

Ey alemlerin Rabbi…

Rab ki ne demektir? Terbiye eden demektir. Terbiye et bizi Allah’ım bir Müslüman ki nasıl hissetmesi gerekiyorsa öyle hissedelim. Öyle sevelim, öyle nefret edelim, öyle konuşalım, öyle susalım, öyle koşalım, öyle duralım, öyle bilelim, öyle bilmeyelim…

Elimiz, dilimiz, kalbimiz… Her biri Senden bi Asr-ı Saadet esintisi bekler. Ahir zamanın şu avarelerine çok görmezsin Allah’ım zira Sen isteyene verensin, isteyin ki vereyim diyensin. İsteriz Allah’ım isteriz.

Musa kulunun da dediği gibi katından göndereceğin her türlü hayra muhtacız. Nasıl muhtaç olmayız? Her zerremizle Sana öylesine muhtacız ki ruhumuz bedenimize sığmaz olur bu ihtiyaç karşısında. Koşup Sana gelmek ister ama mahpustur bu beden hapishanesinde. Kurtulup sana gelende Allah’ım onu karşılayan Sen ol.

Senden iki dünyada da afiyet dilemekteyiz Rabbim.

Bizi hayırlı dualar edip duası kabul olanlar arasına kat.

Bizi imtihanın bilincinde olup ondan razı olanların arasına kat.

Bizi sevdiklerinin ve razı olduklarının arasına kat.

#rab #terbiye #riza #aczarioglu

YAZARIN SON YAZILARI

Müjde ağacı

Müjde ağacı

Müjdeler olsun ki bıraktığın her dünya süsünün yerine yenisini takacağız sinene artık. Geldi zamanı gönül şenliklerinin. Artık uyan uykularından. Artık silkelen tüm uyuşukluklarından. Tak yüzüne yine o şen seni arşa çıkaran tebessümlerini. Senin için müjdeler devşireceğiz tüm yıkıntılarından. Rengarenk gök kuşakları yayacağız tüm çağrılarından.
Şıklardan Gittim Örtmenim

Şıklardan Gittim Örtmenim

Hakkında herhangi bi fikrinin olmadığı bi soruyu şıklardan giderek çözmeye karar vermiş ve 4 şıkkı elemiş olmasına rağmen 5. şıkkın doğru cevap olduğuna emin olamayan bi talebe huzursuzluğunu çözmek için de sağlam bi test çözme tekniği var mıydı sahi örtmenim?
Kutlu bi sebep

Kutlu bi sebep

Sen ara biz senin yollarına çıkan dikenlerden güller devşireceğiz, kurumuş göllerini okyanuslara çevireceğiz, alıp yıkıntılarından sinelere şifa diller derleyeceğiz ve sineni öylesine genişleteceğiz ki her an şükür üzere olanlardan olman gerekecek. Öylesi muhteşem bi hal yani.
Müşahedeedengiller

Müşahedeedengiller

Merak ediyorum kardeşim. Kafamın içindeki dünya ile dışındaki dünyanın birbirinden bu kadar farklı olmasının nasıllığını merak ediyorum. Ve her insanın kafasının içinde ayrı bi dünya olduğunu düşününce Rabbimizin bunca kombinasyonun her birini nasıl yarattığını ve kontrol ettiğini müşahede etmeye çalışıyorum. Ama olmuyor kardeşim. Olmaz. Rabbimin bana bildirdiklerinden ötesi bana karanlık. Bize düşen bu tarifi imkansız muhteşem hal karşısında razı olmak ve istikamet üzere kalmak.
Ötelerdeki Ses

Ötelerdeki Ses

Yalnız gitmeden son bi not: Ötelerdeki sesin lütfunun sonsuz olduğu bilgisini zihninizin sıkça uğradığınız bi noktasına not ediniz. Ne alaka dersiniz şimdi siz kesin. Bu kız çocuğu bu kafadan kırık halle bunca senedir psikolojik sağlamlığını nasıl koruyor zannediyordunuz. Tabi ki de arkası sağlam da ondan.
Habersiz Monologlar

Habersiz Monologlar

Hak şerleri hayr eyler Zan etme ki ğayr eyler Ârif ânı seyr eyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler…

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs