Yusuf Talha Yusuf Talha Buz

Bu Seçimde Neyi Oylayacağız, Kimi Destekleyeceğiz?

Bu seçimde "Küçük olsun, benim olsun." diyen zihniyet ile "Büyük düşün, insanlığın kurtuluşunu hedefle!.." diyenleri oylayacağız.

Terör örgütlerine mavi boncuk dağıtıp onlarla iktidarı paylaşmayı vaat edenlerle terör örgütünün hedefinde olan, ülkeyi ve milleti onlardan korumaya çalışanları, ülkeyi bölmek isteyenlere aman vermeyenleri ve onların kökünü kazımak için savaşanları oylayacağız.
Bu ülkenin ve milletin hayrına olan her şeye köstek olup şerrine olan her şeyi destekleyen Batı ülkelerinin ve Amerika'nın açıkça destekledikleri ile mazlum coğrafyaların, mağdur edilmiş İslam dünyasının, zulme uğrayan Müslümanların desteklediklerini oylayacağız.
Kafası karışık olan, kimlerle yol yürüdüğünü idrak edemeyen, düne kadar kendine zulmedenlerin zulmünü unutup dağıttığı sahte umutlara, hoşgörüye aldanan Müslüman kardeşim, biraz feraset!..
Bu ülkenin ve milletin oy vermek ve taraf olmak için ekonomiden, zamlardan, enflasyondan çok daha önemli ve öncelikli gerekçeleri, hassasiyetleri, değerleri var.
1960 darbesini, 12 Martları, 12 Eylülleri, 28 Şubatları, 15 Temmuzları unutma!!!
Ayasofya Camii'ni müzeye çevirenlerle, tekrar asıl hüviyetini kazandıranları; camileri yakıp yıkan ve satanlarla ihya edenleri aynı kefeye koyma!..
İslam'a ve Müslümanlara savaş açıp dinini, imanını, kutsallarını ifsat edenlerle ifsatçılarla mücadele edip onların ifsat ettiklerini ihya etmeye çalışanları iyi ölçüp biçip ona göre safını belirle!..
Fırsatını bulunca, eline güç geçince giyimine, kuşamına, örtüne, tesettürüne saldırıp sana ve değerlerine savaş açanlarla senin inandığın gibi, kutsallarınla, değerlerinle, sembollerinle sosyal hayatta, eğitim hayatında, iş hayatında olmanı sağlayan, seni ikinci sınıf vatandaş gibi görenlere karşı seni koruyup kollayanları tali meselelerdeki kızgınlığından, ufak tefek fikir ayrılıklarından dolayı eşit görme!.. 
Tarihten ders alalım, kimlerle işbirliği yapıp kimlerle yol yürüdüğümüze, kimlere güvenip inandığımıza dikkat edelim.
Şöyle rivayet edilir:
Moğollar, Buhara’yı kuşattıklarında halkın direnişi sebebiyle uzun süre şehri teslim alamaz.
Cengiz Han, Buhara halkına bir haber gönderir:
"Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz!.." der.
Müslümanlar, fikir birliğine varamaz ve iki gruba ayrılır.
Bir grup, "Asla teslim olmayalım; ölürsek şehit, kalırsak gazi olur şerefimizle yaşarız." der.
Diğer grup ise, "Kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir; hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez." der ve teslim olurlar.
Cengiz Han, bu defa da silah bırakıp da teslim olanlara, "Teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galip geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım." der.
Böylece İki Müslüman grup, savaşmaya başlar. Moğolların da yardımı ile teslim olanlar galip gelir.
Savaştan sonra Cengiz Han, kendisine teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emrederek şu meşhur sözünü söyler:
"Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar."
Kıssadan Hisse:
Kendi menfaati için kardeşlerine düşman olup gerçek düşmana yaranmaya çalışanlar, düşmanın oyuncağı ve zulümlerinin de ortağı olur.
İktidara kızmakta haklı gerekçelerin olabilir, farklı düşündüğün noktalar bulunabilir, iktidarın yanlışı ve hataları olabilir. Ancak bunların hiçbiri, yarın sana katbekat fazla zarar verecek olanları, bu milletin birliğine ve bütünlüğüne kastedenlerle işbirliği yapanları, terör örgütleri ve yandaşlarına özgürlük vaat edip kapalı kapılar ardında pazarlık yapanları destekleme hakkı vermez. 
Olası iktidar değişikliğinde şu anda iktidarda olanları indirdikten sonra seninle işleri biteceğini ve sana asla güvenmedikleri için, onlarla aynı ideolojiye ve dünya görüşüne sahip olmadığın için seni düşman ilan edeceklerini kesinlikle unutma!!!
Biz bu milletin aklına, tarih bilgisine, her şeyden önce sağduyusuna ve ferasetine güveniyoruz!..
Yarın çok geç olabilir.
Geç olmadan kararını doğru ver. 
Unutma ki yanlış insanlarla doğru yolda yürünmez.
"Evvel refîk, bade'l tarîk." yani, "Önce yoldaş, sonra yol." demişler.
Kiminle yola çıktığınıza, kimi yoldaş edindiğinize dikkat edin.
Yoldaşınız iyi değilse gittiğiniz yol da yol değildir.

 

#2023 #secim #

YAZARIN SON YAZILARI

Eğitim Sistemindeki Çarpıklıklar ve Öğretmen

Eğitim Sistemindeki Çarpıklıklar ve Öğretmen

Öğretmenlere sürekli "Sen yetersizsin, aldığın maaşı hak etmiyorsun, sürekli yatıyorsun." mesajı vermek, hem hakkaniyetsiz hem yersiz hem de faydasızdır. Bu yöntem, üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek oluyor. Bunun yerine öğretmenleri teşvik etmek, onlara güven aşılamak, yavrularımızı teslim ettiğimiz gönül işçileri nazarıyla bakmak bağcıyı dövmek değil de üzüm yemek olur zannımca.
Gençlik, Maneviyat, Eğitim ve Yerel Yönetimler

Gençlik, Maneviyat, Eğitim ve Yerel Yönetimler

Gençler; her zaman, her ülke ve millet için artı bir değer ve büyük bir kazançtır. Gençlerin ülke nüfusuna oranının yüksek olması, ülkeler için her zaman artı bir değer olarak kabul edilir. Ekseriyetle de doğrudur.

GENEL BİLGİLER

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve Otobüs Saatleri

Geyve - Adapazarı, Adapazrı Geyve Otobüs sefer tarifesi. Geyve otobüsü kaçta kalkıyor? Adapazarından son Geyve Otobüsü, Sefer tarifesi, geyve koop otobüs